“Birlikte Biz Hep Beraberiz” Projesi “Açılış Programı”

Adana Valiliğimiz koordinesinde yürütülen Güney Adana Kalkınma Projesi kapsamında, İl Müdürlüğümüzce katkıda bulunduğumuz “Birlikte Biz Hep Beraberiz” projesinin “Açılış Programı gerçekleştirildi.

İl Müdürlüğümüze bağlı Yedipınar Engelli Çocuklar Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğümüzde, düzenlenen Açılış Programı, Valimiz Mahmut Demirtaş’ ın başkanlığında, Valimizin Eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş, Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, Vali Yardımcımız Mustafa Yavuz, İlçe Kaymakamlarımız, İl Müdürümüz Zeynel Abidin Koç, Kuruluş Müdürlerimiz, engelli bireylerimiz ve aileleri ile davetlilerimizin katılımı ile gerçekleşti.

İl Müdürümüz açılış konuşmasında; İlimizin Güney Bölgesinde bulunan Seyhan ve Yüreğir İlçelerini kapsayan, göçten yoğun olarak etkilenen bölgede İlimizdeki kamu kurumları tarafından alt projeler uygulandığını, uygulanacak projelerin bölgede yaşayan insanların sosyo-ekonomik gelişmişlik düzeyine etki edeceğini, mevcut durumu üst seviyeye çıkarmanın temel amacımız olduğunu belirtti. Ayrıca, İl Müdürlüğümüz tarafından “Güney Adana Kalkınma Projesi” kapsamında 6 adet proje geliştirildiğini, projelerimizin Güney Adana bölgesindeki hedef gruplarımıza direkt temas ederek uygulanacağını ifade eden İl Müdürümüz sözlerini, açılışını yaptığımız “Birlikte Biz Hep Beraberiz” projesinin özellikle engelli çocuklarımız ve engelli bireylerimize uygulanacağını, projeyle çocuklarımızın çeşitli etkinliklere katılarak bedensel ve zihinsel becerilerini geliştireceklerini söyleyerek devam etti. Ardından proje paydaşı olarak katkıda bulunan tüm kişi ve Kurumlara İl Müdürlüğümüz adına teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Valimiz Mahmut Demirtaş da konuşmasında; "Seyhan'da 5.700, Yüreğir'de 3.500 engelli vatandaşımız bulunmaktadır. Devletimiz her ay onlara bakım ücretlerini ödemektedir. Bugünkü projemizin amacı da ekonomik olarak desteklenen ailelerimizin, sosyal bir rehabilitasyon merkezinde toplumla uyum sağlamalarına yardımcı olmak. Aynı zamanda engellilerimizi, anne ve babalarını kendilerine verilen haklarla ilgili bilgilendireceğiz. Amacımız bu engelli kardeşlerimize dokunmak, problemlerini çözmeye yardımcı olmak, onlara oyun alanlarıyla hizmet etmek." dedi ve projelerin tüm İlimizde faydalı olması temennisinde bulundu.

Program, engelli bireylerimizin halk oyunları gösterimi ve yine engelli bireylerimizin el emekleri ile hazırlamış oldukları ürünlerin beğeniye sunulduğu El Sanatları Sergisi’ nin gezilmesi ile devam ederken, davetlilerimize yemek ikramımızla son buldu.


Sonraki Sayfa: ZİÇEV’ den Huzurevimize Ziyaret

Önceki Sayfa : İl Müftümüz Hasan Çınar’ dan İl Müdürlüğümüze Ziyaret