İl Müdürümüz Zeynel Abidin Koç’un “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Kutlama Mesajı

1857 yılında, dokuma işçisi kadınların daha insanca bir yaşam isteyerek, eşitsizliklere ve ayrımcılığa karşı sürdürdüğü mücadele ile başlayan süreçte, çok önemli ve anlamlı bir gün haline gelen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü, ne yazık ki kadına yönelik şiddet olaylarının gölgesinde buruk bir şekilde kutluyoruz.

 

Bu konuda Devletimiz son yıllarda, titizlikle gerçekleştirmiş olduğu düzenleme ve projelerle çok büyük atılımlar yapmıştır. Bununla birlikte kadına karşı saygının üst seviyede olması ve şiddetin azalması hususiyeti hala istenilen düzeyde değildir. Çünkü kadının layık olduğu önemi toplumsal düzeyde maalesef hala tam olarak kavrayabilmiş değiliz.

 

Oysa aile kurumunun temel taşı, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınlarımız, sosyal ve ekonomik hayattaki başarıları kadar yetiştirdikleri nesillerle de geleceğimizin şekillenmesine herkesten daha çok katkıda bulunmaktadır. 

 

Tüm dünya kadınları tarafından kutlanan uluslararası bir güne dönüşen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün toplumsal farkındalığımızı arttırmasını ve kadınların huzurla, sosyal yaşama daha fazla katılabilmesini diliyorum.

 

Tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum.

 

Saygılarımla.

 

                                                                    Zeynel Abidin Koç

                                                Adana Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü


Sonraki Sayfa: Vali Yardımcımız Mehmet Seyman'ın Eşi Ayla Seyman'ın "Kadının Rengi" Temalı Resim Sergisi

Önceki Sayfa : 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında El Emeği Göz Nuru Ürünler